Jag vill åka till Norrängens Alpacka B&B. Jag har velat det länge, men det blir inte av. I första hand handlar det om ekonomi. Den som inte finns. Men jag längtar dit, trots att jag aldrig varit där. Dessa underbara djur, som jag bara sett på bild, men ändå älskar.
En vacker dag SKA jag dit. SKA. Jag måste få uppleva dessa djur!
Dessutom ligger det i Sala. Fatta så praktiskt! Jag kommer ju från Sala. Visserligen ligger det 1 mil utanför Sala, men man kanske kan cykla dit? Eller nåt. Eller ta en Uber, om såna finns i Sala?
Jag vill gosa med en Alpacka, nosa på dom, krama dom och bara titta på dom. Egentligen behöver jag nog en Alpacka eller två i mitt liv, men man kan inte få allt man önskar, har jag tvingats lära mej….
Jag har ju i alla fall en cornish rex och en yorkipoo. ❤
Men jag SKA vara åtminstone ETT dygn på Norrängens Alpacka B&B innan jag dör/den här semester/i framtiden en dag. ❤
#norrängensalpacka #kramaenalpacka #älskaalpacka